Tidigare publicerat i juni 2010
Jag har länge känt en enorm oro för pojkarna i Sverige. Det förvånar mig inte att låg IQ kopplas till självmord.
Låga resultat på IQ-test kan spegla en låg socialekonomisk status med allt vad det innebär av lägre inkomst och statistiskt sett större utsatthet för våld och missbruk.
Det finns ingen plats för dem
Många av de beslut Socialdemokratin fattade drevs av klasshat. Hela Klara revs av Hjalmar Mehr, det blev fult att arbeta, och alla skulle bli akademiker. Vi har en grupp som inte ens tänker arbeta; vill inte! Vi har stora grupper som vill men som inte har fått, och dit hör de funktionshindrade. De ska sitta på en stol och göra ingenting.
Det gamla klasshatet har nu gått över i ett regelrätt manshat och det värsta du kan vara idag är man, chef, företagare, tydlig, gränssättande samt arab / muslim.
De berövades betygen i skolan
En rektor på ett av våra universitet sa mig att de rättar inte stavfel för ”det är ett brott mot den personliga integriteten ”. Pojkarna kan alltså få gå 13 år i skolan för att sen upptäcka att de inte kan få jobb för att de inte kan stava. Kunskap har nämligen varit väldigt fult. Socialdemokratin hatar bildning och kultur. Detta har drabbat arbetarbarnen absolut värst.
Alla skulle ha 800 leksaker per barn, villa, vovve och Volvo
Status blev prylar, ju fler desto bättre. Vårt värde ligger i hur mycket saker vi äger. Det har vuxit fram ett materialistiskt och ytligt samhälle. Pengar är det viktigaste.
Allt manligt är fult
Inte minst utsätter vi unga män dagligen för misslyckanden. De ska hantera nyfödda, och de skriker ofta och enda sättet att få tyst på dem är att ge dem bröstet – ett bröst män inte har.
De är pedofiler, kvinnomisshandlare och våldtäktsmän
Presumtiva pedofiler, kvinnomisshandlare och våldtäktsmän. Jag känner ingen man som idag vågar vara ensam med barn eller tonårsflickor i ett rum.
.
Skolan är byggd för flickor som sitter still och är tysta
Utmaningar som lumpen är borta
Ingen som helst hjälp att frigöra sig från morsor erbjuds via det militära
Fysisk aktivitet är utbytt mot dataspel
Det är inte så konstigt om de tar livet av sig!
– Hur kan kvinnor behandla sina söner, så här?





Pingback: Pojkar ska slåss